Здорові продукти для підвищення імунітетуЗдорові продукти для підвищення імунітету

У їжі, яку ми вживаємо, є безліч різних функцій, безліч властивостей, які ми хочемо отримати, неважливо, їмо ми салат, або ж купили ковбасу оптом. В першу чергу, як вважає багато хто, їжа повинна приносити задоволення, адже без цього ніяк: який сенс їсти те, що приносить лише дискомфорт. Інший підхід полягає в тому, що їжа і користь повинна приносити. І це теж вірно, тому що просто насититися, як правило, мало, необхідно думати над тим, як поліпшити стан власного організму. Всі описані позиції є коректними, особливо для здорової людини. Коли є якісь відхилення здоров'я, тут вже більше доводиться думати не про смак, а про те, яка їжа може меншою мірою нашкодити. Щоб подібного не відбувалося, треба все-таки заздалегідь починати харчуватися правильно, звертати увагу на ті продукти, які не тільки лише будуть смачними і зможуть принести задоволення від безпосереднього процесу їх поїдання, але й зможуть, наприклад, зміцнити імунітет. І тоді, зробивши наголос саме на таку їжу, ви зможете жити для свого власного задоволення і харчуватися саме тим, чим так бажаєте. Таких продуктів, на ділі, досить багато, виділимо тільки лише найбільш ходові і поширені, які ми зможемо вживати на регулярній основі.


Фрукти і овочі

Не дивно, що у людини на одній з перших позицій по корисності для імунітету стоять не ковбаски мисливські оптом, а фрукти і овочі. Адже саме в них міститься виключно величезне число різних мінералів і вітамінів, а також антиоксидантів. Але і це далеко не все. Там є різні фітоелементи, які допомагають знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Якщо необхідно виділити найбільш корисний фрукт або овоч, то лідерство по багатьом категоріям відійде до капусти брокколі, яка не тільки зміцнює імунітет, але і взагалі позитивним чином при регулярному вживанні позначається на загальному здоров'ї організму. Необхідно приймати за день близько п'яти порцій овочів і фруктів, щоб їх вплив на ваше здоров'я був дійсно помітним. Втім, враховуючи той факт, наскільки багато з них смачні, це не стає хоч скільки-небудь складним і проблематичним завданням.


Зелений чай

Дуже позитивно позначається на здоров'ї, тривалості життя і імунітеті вживання зеленого чаю на регулярній основі. Справа в тому, що там міститься велика кількість антиоксидантів. Звичайно, вони містяться і в чорному чаї, але вже в меншій кількості, їх там приблизно відсотків на десять менше. Добре коли вживання зеленого чаю поєднується не з поїданням бутербродів з тушонкою з курки, а з молоком, тоді він буде забезпечувати організм 15% від загальної норми кальцію, а також 10% від загальної норми цинку і фолієвої кислоти. І це лише частина цінних речовин, які є в даному напої. Також там міститься значна кількість вітамінів В1, В2, а також В6, магній і фторид. Чи варто згадувати про те, що зміст даного чаю в раціоні повинен бути чим більшим, тим краще.

Продукти з клітковиною

Не варто говорити про коректне формування імунітету, якщо в тому чи іншому організмі не вистачає такої важливої речі як клітковина. Вона знижує рівень холестерину, зменшує кількість жирів, які всмоктуються з їжі і контролює рівень цукру в крові. Тому чорнослив, абрикоси, горіхи, бобові та зернові, а також коренеплоди і брокколі повинні бути неодмінною частиною вашого раціону.

Інше

На цьому, зрозуміло, перелік необхідних для вживання продуктів не закінчується. Необхідно приділити також увагу часнику, який необхідно вживати в сирому вигляді, інакше його властивості, що дозволяють боротися з бактеріями і паразитами, зникають. Також хоча б два рази на тиждень необхідно споживати рибу, особливо ті сорти, які є жирними, наприклад, сардину, лосося або тунця. Там міститься велика кількість цінних омега-кислот. Вони допоможуть нормалізувати склад крові, запобігти утворенню тромбів і різнотипних серцево-судинних захворювань. Але й на цьому перелік продуктів не закінчується, чим різноманітнішим буде ваш раціон, тим більше шансів, що імунітет у вас буде вище.