Вплив енергетичних напоїв на організмВплив енергетичних напоїв на організм

Наше стрімке століття все частіше ставить нас перед проблемою - як швидко відновити енергію? І тут на думку спадає неначе б просте рішення - енергетичні напої.

Звичайно ж, що може бути простіше - випив порцію газованої води і знову можеш носитися як електровіник до наступного занепаду сил. Приблизно години на 3-4 енергії вистачить. А потім знову і знову ... Але тільки от до чого це призведе, і чи не краще купити сосиски для хот догів і поїсти по людськи?

Давайте подивимося, що ж входить до складу енергетиків.

Начебто нічого поганого. 

  • цілий комплекс вітамінів В, що підтримують роботу серця, а ще є вітаміни А, С, D в деякі навіть входить екстракт женьшеню і гінкобілоби, що стимулюють роботу мозку;
  • в усі енергетики входить кофеїн, який, власне, підбадьорює;
  • в них багато цукру, що також дає енергію.

І ось тут-то і криється головна небезпека, незрозуміла багатьом. Кофеїну в маленькій баночці міститься така кількість, як у кількох чашках кави. І якщо енергетиками зловживати, можна викликати багато неприємностей в роботі серцево-судинної системи. Цукру же в баночці міститься денна норма. Тому не варто випивати більше 2-3 баночок на тиждень. Нехай вони краще будуть швидкою допомогою, коли необхідно швидко поповнити запаси енергії. А щоб енергія не скінчилася в самий невідповідний момент, краще якщо у вас під рукою буде запас вкуснючої ковбаси, яку можна без шкоди для здоров'я є в будь-який час доби. Краще всього купити ковбаски мисливські оптом, хоча б невелику партію.


Енергетичні напої бувають різні. Наприклад, для спортсменів. Вони відрізняються від тих, які є у вільному продажу. І вони теж бувають різні. Є вже готові, розчинені, розлиті по порціях.

Ці напої містять в собі більше кисню, і п'ють спортсмени ці напої виключно під час тренувань, щоб поліпшити працездатність. Кисень наповнює м'язи, зменшує можливість травм.

Є й інші, ті, які треба розводити самостійно. Ті мають у своєму складі трохи більш підвищений склад вуглеводів, близько 6-7%. Такі напої допомагають довго зберігати енергію, підвищують ефективність тренувань.

Спортивні напої не містять в собі речовин, стимулюючих зростання м'язів - приймати ці речовини можна.

Професійні спортсмени знають, чим їм це загрожує. 


Але якщо спортсмен хоче підвищити і без того високий ефект від напою, він може додати в свій повсякденний раціон різні види ковбасних виробів. Адже в них містяться додаткові джерела надходження енергії. Та й просто додаткові калорії при інтенсивних тренуваннях бувають зовсім незайвими.

Крім енергетичних напоїв для спортсменів, є такі, які містять стимулятори. До таких стимуляторів відносяться кофеїн, танін і деякі інші тонізуючі речовини. Як вони вплинуть на весь організм, ніхто не знає. Крім того, до складу цих напоїв входить такий коктейль із консервантів, барвників, ароматизаторів та іншого хімічного наповнення, що про те, наскільки вони шкідливі і небезпечні говорити не доводиться.

Ці напої і здоровим людям не рекомендують вживати часто. У них багато протипоказань.

Коли ж їх вживати не можна?

 

  • при серцево-судинних захворюваннях;
  • при хворобах нирок і печінки;
  • при схильності до підвищеного тиску;
  • вагітність;
  • дітям до 14 років;
  • їх не можна змішувати з алкоголем.

 

Ні в якому разі ці напої не можна пити, коли ви займаєтеся спортом, коли серце і без того працює в посиленому режимі. Ці напої тільки додадуть навантаження на серце, а це може бути небезпечно. 
Також не варто зловживати ними студентам під час сесії - тут вже можуть страждати судини головного мозку. Якщо вже без них ніяк не обійтися - пийте по 1 баночці раз на тиждень. Частіше не треба ще і з тієї причини, що деякі з таких енергетиків здатні викликати звикання.


Свого роду енергетичними можна назвати різні вітамінізовані напої. Їх можна пити навіть дітям і вагітним жінкам. 

Це і всілякі соки, в які додають мікро-і макроелементи, додаткові вітаміни. Таким напоєм може бути і розведений у прохолодній воді мед, і навіть звичайнісіньке молоко. 

І якщо вже заговорили про молоко - воно додається в багато видів дієтичних ковбас, робить їх смачнішими, привабливішими і кориснішими.