Чи варто купляти продукти в ІнтернетіЧи варто купляти продукти в Інтернеті

Те, наскільки міцно в наше життя увійшла всесвітня павутина, відомо всім без винятку. Сьогодні можна придбати онлайн практично будь-які товари, замовити їжу додому, красиво одягнутися, і це далеко не весь список можливостей. Незабаром очікується чергова хода інтернет-магазинів, на цей раз, продуктових. Швидше за все, в не такому далекому майбутньому, звичайні магазини будуть вже неконкурентоспроможні по відношенню до віртуальних побратимів.

Широкого розповсюдження продуктові віртуальні магазини ще не одержали, ця сфера тільки набирає обертів і в інтернет-магазинах можна купувати товари, що не мають обмеженого терміну зберігання або продукти, але екзотичного напрямку.

Переваги інтернет-магазинів різноманітні і однаково зручні як продавцеві, так і покупцеві. Однак у кожної медалі дві сторони.

Все відразу у вас вдома

Основні переваги покупки їжі в магазинах онлайн: 

Скасовуються виснажливі пошуки потрібного предмета на полицях магазинів, весь каталог доступних покупок ви спостерігаєте перед собою, сидячи у себе вдома.

Вибір продуктів набагато ширший, ніж у звичайному магазині, є можливість знайти щось рідкісне і незвичайне на догоду своєму шлунку. Приміром, в інтернет-магазині можна знайти сотні видів ковбасних виробів, а на полиці звичайного вмістяться лише декілька.

Віртуальним магазинам не потрібні красиві будівлі для залучення клієнтів. Відповідно, клієнт економить на оплаті оренди продавця. Це знижує ціни на товари та є певним плюсом до покупок.

Інтернет-магазини нерідко надають можливість купувати товари у виробників. Також зручно оформляти оптові замовлення. Це актуально для невеликих підприємців, можна зробити покупку вареної ковбаси оптом у виробника, за невисокою ціною і відмінної якості.

Інтернет-магазин не буде ловити вас маркетинговими підходами, щоб продати залежаний товар. Купівля онлайн не змусить вас стояти в черзі біля прилавка, вибираючи потрібні види шинки, або стояти в нестерпному чеканні на касі. 

Це основні позитивні моменти всіх без винятку інтернет-магазинів. Проте продукти важливо вибирати свіжі. Добре оглянути покупку до доставки не вийде.


У чому підступ?

Як говорилося вище, помацати, подивитися, відчути аромат покупки, можливості немає. З огляду на «сумлінність» сучасних виробників продуктів харчування - це жирний мінус. 

  • Склад продукту ви зможете дізнатися хіба що вдаючись до додаткового пошуку в мережі, про термін придатності і говорити не приходиться - ніяких гарантій на цей рахунок надати вам не зможе ніхто.
  • Онлайн магазин поставляє для вас продукти, але де вони зберігаються? Це також залишиться для вас загадкою. Правильність умов зберігання продуктів - запорука їх якості і вашого здоров'я, покупка на таких умовах - ймовірно ризикована.
  • Доставка вимагає часу. В середньому, на отримання своєї покупки ви будете витрачати добу, або більше. Супермаркет за рогом надасть вам продукти відразу. Найчастіше, доставка оплачується клієнтом. Перевага невисокої ціни на товари інтернет-магазинів починає здавати позиції, адже доставка нерідко може влетіти в копієчку.
  • Сертифікування чи легальність товарів повністю лежать на совісті власників віртуального магазину. На власні очі подивитися документи на продукти ви не зможете, і це черговий камінь у город продуктових інтернет-магазинів. 

Стає очевидним, в нашій історії мінусів більше, ніж плюсів. Купувати онлайн можна такі продукти, як дитяче харчування, спортивне харчування та інше, що має великий термін зберігання і мало поширене в звичайних магазинах. Для жителів невеликих міст це може стати відмінним рішенням, з'являється можливість спробувати щось особливе.


В інших випадках, навряд чи можна придумати щось краще, ніж перевірити їжу власноруч. Краще побачити продукт власними очима до покупки, ніж опинитися в лікарні з отруєнням після доставки.

На даний момент купити продукти онлайн можна мало де, подібний бізнес ще на стадії розвитку. Рідкісний людина погодиться ризикувати своїми фінансами і здоров'ям заради сумнівного задоволення здійснювати покупки, не виходячи з дому.