Формуємо свій раціон правильноФормуємо свій раціон правильно

Голод - це така річ, що часом штовхає нас на дуже навіть імпульсивні з точки зору нашого харчування вчинки. Зокрема, ми можемо попросту зірватися і з'їсти те, що у нас є під рукою. Наприклад, можемо в значних кількостях вжити в їжу ковбаси оптом. Але наскільки це добре? Адже можна піти принципово іншим шляхом, подумати над тим, які продукти важливі для вашого здоров'я і для вашої фігури, а потім вже зробити акцент саме що на них. Необхідно скласти свій раціон таким чином, щоб він доставляв вам задоволення, а також приносив відчутну користь. Чи є це складним? Не дуже. Все можливо, достатньо лише як слід це захотіти. Ну і, звичайно ж, розібратися в теорії, що ми далі і зробимо, пішовши по порядку.

Ранковий перекус

Коли ви прокидаєтеся вранці, то відчуваєте бажання випити кави. Зрозуміло, що це не так шкідливо, як з'їсти на ранок ковбаси напівкопчені, але все-таки не треба думати, що кофеїн буде для вас таким вже хорошим початком дня. Кофеїн дасть вам заряд бадьорості, це факт, та ось тільки ненадовго. Необхідно дещо інше, що дозволить вам прокинутися з ранку, а саме калорії. Спробуйте з'їсти нежирний йогурт, який наситить ваш організм білком, потім перекусити свіжими фруктами, які додадуть йому вуглеводів, далі можна випити трохи какао, яке якраз внесе в організм достатню кількість калорій, а також кальцію, потім випийте склянку апельсинового соку, який дасть хорошу порцію фолієвої кислоти.


Їжа до тренування

Як би в принципі не були важливі заняття спортом, нітрохи не менш важливо буде правильно перекусити перед ними. Це треба зробити за тридцять хвилин, щоб сили тренуватися у вас були в достатній кількості. Краще всього віддати перевагу поєднанню складних вуглеводів і білка, адже тоді засвоєння поживних елементів буде відбуватися поступово, а це означає, що енергії вам вистачить надовго.

Їжа після тренування

Ви можете відчувати себе після тренування дуже ситими, а можете, навпаки, зголодніти, але це не означає, що необхідно позбавляти свій організм хорошої порції білка і вуглеводів, інакше вийде так, що тренування пройде даремно. Адже в білку містяться амінокислоти, які сприяють активному відновленню м'язів, ну а завдяки вуглеводам відновлюється глікоген. Але якась ковбаса Докторська в даному випадку не підійде, а краще просто з'їсти склянку йогурту вкупі зі фруктовим мусом і додати туди ще горіхів з сухофруктами - це ще й дуже навіть смачно. Але тільки потрібно стежити за калорійністю продуктів, адже їжа, яку ви вжили до тренування і після неї сумарно не повинна перевищувати по калорійності 400 кілокалорій. 


Їжа при стресі

Будь-які нерви будуть активно тягнути вас на солодке, ви будете хотіти з'їсти що-небудь насичене цукром. Але це не більше ніж ілюзія. Адже на ділі гормон кортизол, який виробляється під час стресу, змушує ваш організм вважати, що йому необхідні вуглеводи. На ділі це не потрібно, достатньо лише розслабиться небагато, вийти на повітря, трохи погуляти і так далі. Коли ви все це зробите, але будете розуміти, що солодкого все одно не вистачає, можна з'їсти який-небудь фрукт, наприклад, фінік, яблуко або банан. 


Їжа просто так

Іноді ви починаєте бути голодними без усякої причини на те. Просто захотілося спуститися в буфет, хоча час обіду ще не настав. Це необов'язково справжнє бажання вашого організму, іноді він може плутати голод і спрагу. Тоді просто випийте звичайної води, без нічого, чисту воду. Не минає голод? Тоді можна перекусити невеликою кількістю горішків. Адже білок і невелика кількість жиру, що містяться там, будуть кращим засобом від голоду ніж булочка або ж чіпси.

Ще одне схоже правило - не можна ходити в гіпермаркет на голодний шлунок. Тоді ви точно купите чогось зайвого, ну а раз ви це купили, то тоді вам доведеться з часом це з'їсти, а тут вже про правильний раціон говорити не доводиться. Так що будьте крайнім чином уважні до того, що ви вживаєте в їжу, і тоді ваш організм буде вас тільки лише радувати бездоганним функціонуванням і відсутністю різних проблем.