Ознаки авітамінозуОзнаки авітамінозу

Коли приходить весна, то багато хто починає дуже навіть сильно страждати від симптомів, які до цього не були хоч скільки-небудь істотною проблемою. Це сонливість, дратівливість, загальна втома і так далі. Втім, подібне необов'язково відбувається тільки лише навесні, в інші пори року, наприклад, восени, подібне теж може з вами трапитися. А причиною всього цього є так званий авітаміноз. Що ж це за своєю суттю таке? Це справжнє захворювання, ключовою причиною якого є нестача тих або ж інших вітамінів в організмі. Але розібратися з проблемою не так просто, як можна подумати. Ключова причина того, що в організмі не вистачає мінеральних речовин і вітамінів - некоректне харчування, яке не є в достатній мірі збалансованим.

Якщо ви перекушуєте, їсте консерви, чи не харчуєтеся в розумному режимі, то це може вас безпосередньо торкнутися. Інший варіант полягає в тому, що харчуєтеся ви правильно, їсте хоч м'ясні делікатеси оптом, але відчуваєте досить серйозний, суттєвий стрес, а також маєте несприятливу екологічну обстановку навколо вас, тоді теж ця проблема може з'явитися. Взагалі, як вітаміни, так і різноманітні мінеральні речовини, всі вони вкрай важливі для коректного обміну речовин, для поновлення тканин і так далі. Саме вони виступають в ролі каталізаторів різнотипних ферментних речовин. Так що виявити проблему вчасно, а потім ще й оперативно її вирішити - справа важлива.


Ознаки авітамінозу

Перш ніж починати посилено харчуватися, вживаючи всякі ковбаси напівкопчені, постарайтеся зрозуміти, чи дійсно у вас авітаміноз. Велика частина основних ознак, які будуть перераховані далі, повинні працювати, бути дійсними для вас. Це важке пробудження вранці, з відчуттям того, що ви абсолютно не відпочили, це загальна втома і млявість, це недостатня концентрація уваги, яка поєднується з неуважныстю і нездатністю досить довго утримувати інформацію в голові. Ви впродовж всього дня будете почувати себе сонливо, ви будете особливо дратівливі, причому зовсім не важливо, що ж буде причиною, що викликала у вас незадоволення.

Є й інша крайність, ви можете впасти в депресію. Навіть ваша шкіра може погіршити свій стан, наприклад, вона може потріскатися і почервоніти в районі губ, а також стати зайвим чином сухою, що також небажано. Ваш імунітет буде в такому разі зниженим, а тому ви будете часто простуджуватись. Не дивно, що варто якомога ефективніше і оперативно боротися з ознаками авітамінозу, а краще і зовсім попереджати його заздалегідь, щоб проблема навіть і не виникала.


Профілактика

Кращий метод боротьби з авітамінозом - це попросту збалансоване харчування, яке буде містити приблизно рівноцінну кількість білків, а також різних жирів і вуглеводів, які будуть надходити в організм.

Рекомендується взимку і навесні вживати в їжу не тільки лише шинку з курки, але і різні овочі. Наприклад, хорошим прикладом може послужити навіть квашена капуста, попередньо законсервовані помідори і огірки, а також зелень, заморожені і свіжі фрукти, м'ясо птиці і риби, бажано запечене у фользі, бо саме що таким чином вдається зберегти найбільшу кількість вітамінів, що важливо. В вищеописаних продуктах містяться саме ті вітаміни і амінокислоти, які найпростіше засвоюються організмом. Але важливо пам'ятати, що часом з їжею не можна отримати всю ту кількість вітамінів і цінних мікроелементів, що нам так необхідні, навіть якщо раціон буде виключно різноманітним.


Тому часом необхідно віддати перевагу різним вітамінним комплексам, які продаються у всіляких варіантах. Капсули, таблетки, драже, порошки, платівки, сиропи і так далі, дуже просто підібрати варіант, який буде зручним виключно для вас. Курс вітамінів найкраще пропивати двічі на рік, важливо, щоб не тільки вітаміни, але і різнотипні мікроелементи б містилися в необхідних кількостях. І не приймайте комплекс вітамінів, якщо відчуваєте від нього напади нудоти, змініть його на інший.