Причини і симптоми анорексіїПричини і симптоми анорексії

Є безліч різних порушень функціонування людського організму, які ведуть до тих чи інших захворювань. Однією з таких яскравих проблем є анорексія. Багато хто чув про подібне захворювання, але поняття не мають, з чим воно пов'язане і чим може загрожувати тій людині, яка відчуває його на собі. Починається все досить просто. Людина починає мучити себе дієтами, хоча їй вони й не дуже потрібні. Причому дієти ці зазвичай занадто радикальні. Мова не йде про те, щоб, наприклад, вибирати певні види ковбас, мова йде про те, щоб принциповим чином якнайсильніше скоротити прийом їжі. Причина проста, людині постійно здається, що у неї є зайва вага. І чи варто говорити, що надлишку ніякого немає. Справа якраз в анорексії. Це важке порушення скоріше емоційного стану, і страждають ним найчастіше підлітки, які відмовляються від прийому їжі, боячись набрати зайву вагу, яка на практиці виявляється зовсім не зайвою, а часом навіть, навпаки, дуже і дуже необхідною.

Ознаки та симптоми анорексії

Коли людина починає страждати від подібної проблеми, у нього починає з'являтися ціла сукупність різних симптомів. Фізично це виражається у вологих долонях, сухій шкірі, випаданні волосся, відсутності місячних у дівчат. Є й психологічні зміни, які проявляються в погіршенні пам'яті, зниженні власної оцінки, а також агресивному ставленні до всього і вся, а часом і депресії.

Поведінка теж змінюється. Людина починає постійно параноїдально стежити за змінами власної ваги, а також за зміною власної зовнішності. Нічим її не спокусити на нормальне харчування, ні Краківською ковбасою, ні дорогими делікатесами - все це поросто стає нав'язливою ідеєю, якій людина починає слідувати мало не з релігійною наполегливістю. Зрозуміло, немає нічого нормального в цьому, необхідно розібратися з виниклою проблемою якомога більш оперативним чином.


Причини проблеми

Є багато причин, які можуть стати причиною появи даної хвороби навіть у людини, яка не схильна до неї спочатку. Це серйозні травми, емоційніше потрясіння, яке могло вплинути на психічний стан людини. Можуть бути й чисто фізіологічні зміни, прикладом яких можуть послужити кількість серотоніну, який відповідає за апетит, крім іншого. Опіка батьків у дитинстві, з якою переборщувати, також може викликати психологічну травму, так само як і прагнення до перфекціонізму, нехай і завідомо неправдивого. Також причиною можуть бути різні інфекції і генетична схильність до конкретно даної проблеми. Є деякі фактори, які можуть посилити дану проблему. До них відноситься вік, депресія, зловживання заняттями спортом, занадто ранні статеві зв'язки, а також психологічні травми і дієти. В останніх важливий скоріше їх психологічний аспект, тому що ніяка домашня ковбаса чи інші продукти харчування в принципі не можуть штовхнути на дане захворювання. 


Необхідні заходи

Найкраще займатися профілактикою даної проблеми, зокрема, прищеплювати дітям вже з дитинства коректні погляди на здорове харчування і на здоровий спосіб життя. Якщо проблема у одного з членів вашої сім'ї вже присутня, то тоді необхідно якомога менше акцентувати увагу на хворобі, не опікати надмірно людину, але акцентувати увагу на її вазі і на їжі, яку вона вживає. Добре якщо в м'якій формі, без прямих закликів, вдасться умовити людину зайнятися проходженням курсу психотерапії. Можуть частково допомогти заспокійливі чаї, а в більш запущених випадках і більш дієві медичні антидепресанти. Кількість фізичних вправ при цьому повинна бути зниженою, а в їжу повинні додаватися вітаміни, яких так часто не вистачає людям, які страждають на анорексію. Це, наприклад, В2, В6, а також цинк. І, звичайно, головне піклуватися про цю людину, тоді, можливо, вдасться м'яко вплинути на його систему світоглядів і впоратися з даним недугом.