Правильний перекус для дитиниПравильний перекус для дитини

Головне для багатьох батьків - забезпечити коректний і здоровий ріст власного чада. Тому що діти для багатьох є справжнім сенсом життя, вони стоять на першому місці, незалежно від будь-яких інших пріоритетів. І є безліч різних аспектів, які доводиться враховувати, коли мова йде за турботу про дітей. Це і виховання, і освіта. Але основою основ є здоров'я, а воно закладається, в тому числі, через якісне харчування.

А діти ростуть дуже швидко. Їм необхідно таке величезна і значна кількість енергії, що дорослим часом і не снилося. Тому буде дуже наївно припустити, що звичайного триразового харчування їм буде більш ніж достатньо. Не можна лаяти або яким-небудь чином відчитувати дитину за те, що він хоче їсти більше, ніж ви на те розраховували. Навпаки, просто необхідно запропонувати йому варіант, чим він може перекусити, причому перекусити гарненько і без шкоди здоров'ю. Адже не буде виходом, наприклад, купити сосиски, і вже точно не варіантом буде придбання цукерок, булочок, чіпсів і так далі, які діти так люблять їсти в перервах між основними прийомами їжі. Потрібна здорова, якісна альтернатива.

Звичайно, багато хто починає робити акцент на фруктах і овочах, але тільки лише ними обійтися, зрозуміло, неможливо. На щастя, маються альтернативи нітрохи не менш цікаві і вже точно дуже цінні з точки зору харчування вашого чада.

Їжа

Зрозуміло, що цінним і поживним продуктом для дітей явно будуть не сардельки з сиром. Те, на що в першу чергу необхідно звернути увагу, це настільки звичні, але нітрохи не менш цінні від цього горіхи. Вони дуже корисні для серця і артерій, там міститься досить багато білків, а також мінералів і вітамінів. Тому це дуже ситний варіант, який прекрасно втамує голод, залишивши після себе велику кількість різних цінних речовин. Приблизно до тієї ж категорії відноситься насіння, як гарбузове, так і соняшникове. Там білки і волокна містяться у великих кількостях, а крім цього маються мононенасичені жири, які є одними з найбільш цінних для організму. Зрозуміло, щоб така їжа була по-справжньому корисною, її не варто смажити на рослинній олії. Замість цього достатньо її просто підсушити. Це теж буде смачно, а шкідливих речовин, як при смаженні, продукти не придбають, залишившись настільки ж корисними для вашого чада.


Також варто увагу приділити окремим фруктам і замороженим фруктовим сумішам, які будуть чудовим рішенням, в них містяться мінерали, вітаміни, волокна, а ось жиру там немає. Влітку це особливо чудово з тієї простої причини, що освіжаючий ефект у подібної їжі є дуже сильним. Говорячи про освіжаючу їжу, цікавим рішенням буде заморозити солодкий виноград, начебто кишмишу, який не містить кісточок, в холодильнику. Тоді він буде на смак для дитини як льодяник, а ось антиоксиданти, які в ньому містяться, принесуть однозначну користь організму дитини. Також не варто забувати про родзинки і сухофрукти, де також містяться в значних кількостях волокна, антиоксиданти, а також, якщо говорити конкретно про родзинки, залізо у великих кількостях. Крім того, це солодкий і смачний перекус, який буде куди ціннішим, ніж навіть хороша сгущенка.


Напої

Звернути увагу варто і на коректний підбір напоїв. На першому місці стоять фруктові соки. Краще всього вичавлювати їх особисто, тоді вони будуть найбільш цінними та поживними, але якщо вони будуть придбані в магазині, то тоді хоча б переконайтеся, що вони є стовідсотковими і не містять додавання цукру. Нічим не гіршими будуть фруктові коктейлі, які базуватимуться на основі молока, куди кладеться чимала кількість свіжих, або заморожених фруктів, після чого все перемішується в блендері або міксері. Ще один хороший варіант - давати дитині якісні біойогурти. Вони здатні забезпечити організм кальцієм, а також білком. Крім того вони ефективно нормалізують роботу кишечника, а в юному віці це дуже і дуже важливо для будь-якої дитини без будь-яких винятків. Так що купувати їх варто для здоров'я дітей.