Правильне харчування дітей: цікаві фактиПравильне харчування дітей: цікаві факти

Батьки намагаються якнайкраще контролювати харчування своїх дітей, але дуже часто вони вдаряються в крайнощі. Але необхідно розбиратися в теорії доскональним чином. Необхідно розуміти, яким чином кожен продукт, наприклад, сосиски курячі, впливають на дитину, яким чином з виключно фізіологічної точки зору відбувається його розвиток і так далі. Це не таке-то вже й просте питання, та й відповіді на нього можуть бути неоднозначними, але ми, тим не менш, спробуємо розібратися досконально з тим, як діти ростуть і що вони по ходу свого дорослішання і зростання вживають в їжу або як мінімум мали б вживати. Для цього розглянемо кілька характерних фактів на цю тематику.

Уповільнення росту з часом 

Коли дитина тільки народилася, її ріст і вага починають різко, фактично стрибкоподібно, збільшуватися. Вага зростає в три рази, а зростання на 25 сантиметрів. Потім же темп починає знижуватися, причому суттєво, малюк починає рости на приблизно десяту частину повільніше. І це нормально. Не треба переживати через харчування, воно тут ні до чого, це просто природне уповільнення зростання, властиве даному віку. А ось, навпаки, коль зростання триває у все таких же різких і динамічних темпах, як і раніше, тут вже варто задуматися, це може навіть бути ознакою досить серйозного захворювання. 


Споживання калорій 

Багато батьків думають, що калорій дитині необхідно якомога більше, що мало не сардельки з сиром є оптимальною їжею для чада. Але це не так. Справа в тому, що малюк дорослішає і втрачає свій дитячий жирок. Пропорції його міняються, зростання сповільнюється, організму потрібна менша кількість енергії. Може здатися, що малюк став харчуватися далеко не так добре, як було раніше, і так воно, можливо, і є, але от тільки це нормальне явище. 

Смаки міняються 

Коли у дорослих якимось чином змінюються їх смаки, різні уподобання в їжі, це, як правило, щось на зразок того, що вони починають вибирати інші види ковбас по яким-небудь обгрунтованим критеріям. Не потрібно чекати навіть натяків на обгрунтованість у малюків. Вони можуть довгий час охоче вживати різні речі в їжу, а потім поросто взяти і перестати це робити, хоча будь-якої виваженої причини на те не було. Те ж і з інтенсивністю харчування. Кілька днів малюк їсть добре, а потім починає вередувати і не їсти взагалі нічого. Так що постійність не є характерною особливістю дітей. 

Переваги в їжі 

Справа в тому, що завжди грудне молоко матері є дуже солодким, і це не залишається без ефекту. Справа в тому, що це перша їжа, яку дитина в принципі вживає. Всі інші смаки ним пізнаються лише потім, а якісь переваги в їжі розвиваються лише з плином часу. Зрозуміло, можна деяким чином впливати на смаки малюка, вводячи в його раціон будь-які продукти з альтернативним смаком. Але він може і залишитися солодкоїжкою назавжди, так що тут важливо бути якомога уважнішими. 


Недовіра до нового 

Багато хто вважає, що діти без будь-якого розбору можуть тягти до рота все, що під руку попадеться, але це все більше відноситься до різних предметів, які вони намагаються дослідити. А от з їжею все трохи іншим чином. Діти можуть дуже довго звикати до нової їжі, а тому вводити її в раціон має сенс з належною дещицею обережності. Нові продукти можна пропонувати раз або два в тиждень, але не агресивно, не зайве наполегливо, роблячи все повільно, розмірено, не поспішаючи. Нехай дитина звикне, а потім вже можна більш активно застосовувати нову їжу в його раціоні. 

Триразове харчування

Коли ви дотримуєтеся триразового харчування, то вживаєте в їжу приблизно рівні порції. Але чи варто в принципі очікувати такого ж від дитини? Навряд чи. У нього прийоми їжі будуть розподілені вкрай нерівномірно. Зокрема, вранці, на сніданок, він без проблем з'їсть дуже навіть немало, а ось обід тоді буде прийнятий не цілком, ну а на вечерю і зовсім майже що нічого не захочеться. І це нормально. Взагалі, до вечора апетит дитини значним чином знижується, тому не слід вимагати від нього надолужити згаяне вранці під час пізніших прийомів їжі, це не піде на благо нікому.