Плюси і мінуси кавиПлюси і мінуси кави

Ось скільки відома людям кава, стільки й вирішується питання про її користь. Ці суперечки стосуються і тих, хто в напій додає банку згущеного молока або просто трохи цукру.

Цікаво чи з'явиться єдина думка всіх фахівців. 

Для початку розмови - два факти. Кавові масла і кофеїн складають основну масу зерен продукту. Саме вони впливають на організм людини. В світі найактивнішими споживачами цього напою є скандинави, і, зокрема, фіни.

Ну а тепер поговоримо про різні властивості кави. Адже саме вони додають плюсів чи мінусів в скарбнички сперечальників.

Плюси кави

 • Кава додає активності нервовій системі. А значить, інтелектуальна діяльність буде інтенсивніше і продуктивніше.
 • В кави є складові, які зменшують кількість передумов виникнення онкології в районі товстого кишечника. Правда це речовина починає працювати після 4 чашок, випитих за день. Є ще одна умова для її роботи. Харчуватися необхідно з урахуванням рекомендацій лікарів: з користю і різноманітно. Варто відмовитися від думок: "Піду і куплю ковбасу оптом". А от кількість овочів збільшити значно.
 • Є ймовірність, що антиоксиданти з кави з користю впливають на серце і судини і можуть запобігти появі новоутворень. Правда, ця інформація знаходиться в стадії дослідження.
 • Астматики теж можуть отримати користь від кавових напоїв. Вони знижують інтенсивність нападів. Знову ж при цьому кількість випитого має бути значно більшою.
 • Може бути, кава допоможе знизити ризики виникнення жовчнокам'яної хвороби. Зараз це питання так само обговорюється.


Мінуси кави

 • Кофеїн допомагає виведенню такого необхідного жінкам кальцію. А це один із кроків до остеопорозу. Якщо кава сильніше вашої волі до здорового харчування, то пам'ятаємо про користь молока. Стакан цього напою додасть стільки ж кальцію, скільки виведуть 2 чашки кави.
 • Для жінок, схильних до грудних болів під час і перед менструаціями, кава доставить зайві неприємні моменти.
 • Знову ж жіночий організм цікаво реагує на кофеїн. Ризик появи нетримання стає більше. Це проявляється після 4 чашок кави в день.
 • Після кави заснути практично неможливо.
 • Організм звикає до кофеїну. Якщо починається його виведення з організму, то з'являється втома, млявість і сильні болі.
 • В каві виявлено речовини з канцерогенними властивостями. Але невідомо де його більше в напої чи в ковбасі напівкопченій. Вчені зараз вивчають це питання.
 • Після випитої кави підскакує рівень гормонів, що викликають стрес. А значить, тиск крові зростає, сильніше б'ється серце, тривожність зашкалює.
 • Після будь-якої дози кави шлунковий сік збільшується швидше. Для людей із збільшеною кислотністю і виразкою - це шкідливо.


Сумнівні властивості кави

Питання про те, чи можуть вагітні продовжувати пити каву. Незрозуміло як поведе себе дитина після цього. Звичайно, йдеться про дуже помірну кількість.Можливо, впливу ніякого не буде. Але це може вплинути на маленьку вагу новонародженого або появу його раніше необхідного терміну. Звичайно, при таких ситуаціях є й інші негативні чинники.

Чи варто ризикувати жінці, яка незабаром стане мамою? 

 • Тривають дослідження щодо скачків тиску після кавової трапези. Вони досить нетривалі і незабаром все повертається до постійного рівня. Тому в цьому випадку кава навряд чи завдасть шкоди організму.
 • Тут є одне важливе протипоказання: кава та вегетосудинна дистонія несумісні, ні в якому вигляді.
 • Є й сумніви щожо сполучення кави і захворювань судин або серця. Після випитої філіжанки в крові відбувається збільшення холестерину і гомоцистеїну. Це і буде небезпечним фактором. Хоча міститься він у оліях, а не в самому кофеїні. Ці речовини зустрічаються в каві, не фільтрованому напої. Прикладом таких буде кава з автомата. Якщо кава швидкорозчинна, то масел в ній майже немає.

Скільки ж міститься кофеїну в напоях

Для того що б кава не завдала шкоди, то варто пам'ятати що кофеїн зустрічається не тільки в каві. В баночці Пепсі міститься 38 мг, Доктора Пеппера - 40 мг, Коли - 46, в 1 чашці чаю - 60, еспресо - 85, а в швидкорозчинній каві може доходити до 100.

Тому, якою би не здавалася корисною кава поки варто обмежити її прийом до 2 чашок напою за день.