Харчування при безсонніХарчування при безсонні

Безсоння, як відомо, є проблемою не тільки лише психологічного характеру. Нікуди не дітися і від чисто фізіологічних проблем, які викликають дане відхилення від норми. Дуже часто проблема дуже проста - це нестача якихось поживних речовин, а також різнотипні захворювання шлунково-кишкового тракту. Так що харчуватися правильно вкрай необхідно, особливо перед сном. Чи не буде варіантом, наприклад, купити ковбасу оптом і просидіти лише на одних бутербродах. Взагалі, будь-які крайнощі будуть надмірними і зайвими. Наприклад, багато хто намагається пити перед сном тепле молоко. На теорії це може бути дуже добре, але от на практиці не завжди це допомагає. Хоча в молоці містяться різні природні седативні речовини, на зразок кальцію або триптофану, будь-які молочні продукти досить важко засвоюються, в першу чергу через досить великий вміст в них жирів. Тому є сенс замінити молочні продукти на щось інше, що містить ті ж кальцій і триптофан. Наприклад, перший елемент у достатніх кількостях міститься в сої або брокколі, ну а другий в кешью, арахісі або шпинаті. Але, зрозуміло, не тільки лише цим обмежуються рекомендації при безсонні. Можна прийняти прямо-таки комплекс заходів, пов'язаних з нормалізацією харчування.


Рекомендації 

Обмежуйте себе в споживанні цукру, адже він швидко засвоюється, а тому починає активно стимулювати роботу головного мозку, заважаючи швидко засипати. Та й подальша різка нестача рівня цукру в крові може стати причиною того, що ви прокинетеся посеред ночі. До речі, якщо останнє все-таки відбулося, то краще перекусити багатим білками, але досить бідним з точки зору жирів продуктом. Тобто не треба для таких цілей закуповувати ковбаски мисливські оптом, а ось, наприклад, пресований сир або йогурт будуть більш ніж відмінним рішенням. Не тільки лише цукор, а й сіль рекомендується обмежити, адже її обмежене вживання також допоможе поліпшити сон у багатьох, хто може поскаржитися на безсоння. 

Постарайтеся максимальним чином виключити зі свого раціону кофеїн. Як тільки ви це зробите, то вже через два тижні у вас почне кардинально поліпшуватися сон. Замість цього краще пийте якомога більше води. В день треба випивати по вісім склянок. Тільки, зрозуміло, на ніч пити не рекомендується, а то ви прокинетеся посеред ночі по абсолютно природним причинам. І постарайтеся вживати також їжу, яка багата вітамінами групи B, тобто всілякі зернові, рибу, арахіс, банани, а також насіння соняшника. 


Зразкове меню 

Можна розглянути приблизне меню, яке допоможе вам вибудувати роботу свого організму таким чином, що ви не будете страждати на безсоння. Адже зазвичай ми харчуємося досить хаотично, вирішуємо купити сосиски або щось подібне і приготувати їх, але важливо дотримуватися збалансованої дієти. У ній неодмінним чином повинно міститися достатня кількість вуглеводів, які виробляють серотонін, гормон, який, крім іншого, активно сприяє засипанню. Фрукти, паста, картопля, вівсянка і темний рис містять вуглеводи в досить великих кількостях. Також неодмінно повинен міститися триптофан, яким багате молоко. Ця амінокислота допомагає заснути. Знежирене молоко зі зрозумілих причин є більш ніж прийнятне. 

На сніданок в такій ситуації можна приготувати, наприклад, вівсянку на знежиреному молоці і поєднати її з бананами. На обід низькокалорійні макарони з сиром, свіжі овочі, трохи смаженої риби, стакан знежиреного молока і склянку чорниць. На вечерю в такому випадку не менш ніж за хоча б три години до сну необхідно спожити пару шматочків смаженого курчати, також частину порції запеченої картоплі з низькокалорійним соусом із сметани, частина порції шпинату і газовану воду з лимоном. Зрозуміло, це лише одна з потенційних опцій, меню може яким-небудь чином видозмінюватися залежно від конкретних ваших смаків та вподобань, а також від різних обмежень. Наприклад, вегетаріанці, ясна річ, складуть меню, яке буде переважно складатися з овочів - і так далі.