Недієтичні продукти харчуванняНедієтичні продукти харчування

Багато хто хоче харчуватися, якщо не на сто відсотків правильно, то хоча б мінімізувати можливий негативний ефект, вживаючи продукти, які іменуються дієтичними, низькокалорійними або знежиреними. І не так-то просто розібратися в подібній термінології, а ось заплутатися якраз простіше простого. Без сумнівів, всім зрозуміло, що, наприклад, консерви м'ясні однозначно не відносяться до подібного харчування, але ось що необхідно робити з рештою продуктів, де не так-то просто розібратися? На думку багатьох дієтологів, в таких ось продуктах містяться такі основні інгредієнти як цукор, а також гідрогенізоване масло, а це сприяє початку розвитку ожиріння - не краще, що очікуєш від дієтичних продуктів.

Не всі подібні продукти допомагають знизити вагу, зустрічаються як раз абсолютно зворотні приклади. Більш того, немає чітких стандартів, яким чином привласнювати продуктам статус «дієтичний». Тому слід розглянути ряд продуктів, які, як не дивно, знаходяться в групі ризику, до вживання яких слід ставитися з виключно особливою ретельністю і обережністю.

Йогурти

Важливо зрозуміти, що мова йде не про всі йогурти. Адже вони бувають цінні і не дуже, так само як, наприклад, буває хороша згущонка і згущене молоко, яка не несе ніякої цінності. Не варто налягати конкретно на йогурти, в які додається підсолоджена вівсянка, а також горіхи і родзинки. Звичайно, різних поживних речовин в даному продукті багато, але і калорій теж дуже навіть немало. В таких йогуртах ще можуть бути додавання шоколадних шматочків і бісквіта, а це доводить сумарне число наявних там калорій до 220 тисяч, ну а цукру міститься близько 28 грам. Це приблизно дорівнює одній шоколадній цукерці, що має середній розмір.


Енергетичні батончики

В основі даних батончиків знаходиться кукурудзяний сироп, який має підвищений вміст фруктози, а це можна прирівняти до цукру. В таких батончиках, справедливості заради, можна знайти до тридцяти різних вітамінів і мінералів, але їх вплив нейтралізується зважаючи на підвищений вміст цукру.

Салати

Можливо, вас здивував підзаголовок - адже салати якраз завжди вважалися найменш калорійною їжею. Адже їсти салати краще, ніж купувати м'ясні делікатеси оптом. Але виявляється, що все залежить від того факту, які вони. І ми розглядаємо конкретний їх вид, а саме ті салати, що подаються в ресторанах швидкого харчування. Як би не видавалися такі салати за дієтичні продукти, на ділі жиру і солі там міститься дуже багато. Наприклад, там може бути сир, рідкий маргарин і шматочки бекону, а це вже дає калорійність в 260 кілокалорій, також там міститься удвічі більша кількість солі, ніж в тих же гамбургерах, які там активно подаються. Аналогічне можна сміливо сказати і про салати, які продаються вже готовими до вживання в вакуумних упаковках в супермаркетах. Та й шкідливі консерванти міститимуться в подібних салатах у величезних кількостях.

Фруктові соки

Здавалося б, свіжі фрукти, що може бути цінніше і важливіше для щоденного вживання? Виявляється, багато що. Адже мова йде про те, що цінними є саме ті соки, що є свіжевижатими. Решта ж містять достатню кількість ароматизаторів і цукру, щоб приносити тільки лише шкоду, ну а фруктового соку там міститься не так-то вже й багато. Результат - тільки лише зайві калорії без якої-небудь значної вигоди.


Дієтична содова

Цей продукт не містить жиру, але не містить він також білків і вуглеводів. Усе, чим він може похвалитися, це великою кількістю натрію, цілих 30 мг. Це означає, що від частого вживання подібної содової високий кров'яний тиск буде розвиватися у людини з особливою активністю. Так що краще звернути увагу на звичайну воду. 

Печиво без жиру

Здавалося б, немає жиру, немає і проблем. Та от тільки не все тут так просто. Адже в подібній їжі містяться в чималих кількостях так звані гідрогенізовані олії, в яких з'являються трансжирні кислоти, що ведуть до виникнення різнотипних захворювань серцево-судинного типу. Так що краще вже приготувати печиво дома, особисто, ніж купувати подібне.