Яким повинен бути здоровий сніданок?Яким повинен бути здоровий сніданок

Як день почнеш - так його і проведеш. Тому сніданок повинен бути у виключній мірі корисним і здоровим. Є різні підходи до цього, у кожного є якесь своє поняття про сніданок. Хтось реалізує свої винятковим чином дієтичні задумки, хтось же, навпаки, побачивши, яка на ковбасу Докторську ціна намагається вмістити в перший за день прийом їжі якомога більше м'ясного. Хто ж правий? І чи правий хоч хто-небудь? Давайте розглянемо різні підходи до сніданку і подумаємо, яким чином ви особисто можете його поліпшити.

Чому потрібен сніданок?

Почнемо з того, що без сніданку нам в принципі ніяк не обійтися він є виключно важливою частиною нашого щоденного раціону. Досить не поснідати - і відбувається зниження загального рівня цукру в крові. А це вже не може привести до позитивних наслідків. Адже якщо ви пропустите сніданок, то вам напевно захочеться чогось солодкого. І тоді ви побіжите в магазин, і звернете там увагу далеко не на які-небудь види шинки, а на шоколадні батончики, чіпси та іншу їжу, яка матиме лише негативний ефект для вашого організму. Ви, звичайно, вживши їх у їжу, ефективно переб'єте голод, але і деяку кількість зайвих калорій також придбаєте.

Так що почати треба ваш день з їжі ситної і поживної, з тієї, яка допомогла б вашому травленню налаштуватися на необхідний лад. І тоді не буде такого, що ви будете відчувати зовсім невиправдане почуття голоду. І тоді вам не буде хотітися перекусити шкідливою їжею. І ви прекрасно розумієте, наскільки це буде добре для вашого здоров'я і загального самопочуття. 


Звичайно, це все не просто голослівні твердження, вони підтверджуються не тільки численним досвідом людей, а й дослідженнями. Люди, які снідають вранці, протягом усього дня почувають себе набагато більш енергійними - це підтверджено різними випробуваннями. 

Не треба придумувати собі різні причини різного ступеня неймовірності, чому ви не можете поснідати. Сніданок повинен стати вашою важливою звичкою. Ви можете бути теоретично зайняті зранку, але тоді що заважає вам готувати їжу заздалегідь, ввечері? Коль ви все ще не можете адекватно їсти вранці, почніть з чого-небудь простого начебто тостів, йогуртів, бананів, або і зовсім свіжовичавленого соку. Надалі візьміть собі за звичку готувати на сніданок декілька страв.


Варіанти блюд

Що ж підійде вам на сніданок? Навряд чи вже це буде якась тушонка з свинини, адже ранок - час особливий з точки зору здорового раціону. Наприклад, відмінно буде віддати перевагу крупам, низькокалорійним мюслям, що не містять солі і цукру, залитим знежиреним або несильно жирним молоком. Можна додати туди свіжих фруктів, які без жодного цукру допоможуть додати природною солодощі подібного блюду. 

Хороша альтернатива - це салат з різних свіжих фруктів, який дозволить вирішити завдання збереження енергії. Це відбувається з причини виняткового багатства подібного салату різними вітамінами і мінералами. Що може бути простіше, ніж взяти фрукти, що вам так подобаються, залити їх йогуртом, а потім почати їсти, закушуючи хлібом з медом. Так і настрой на неправильне харчування у вас пройде в найкоротші терміни. 


Можна також віддати перевагу яйцям разом з тостами. Це дуже хороша ідея, тому що яйця є дуже низькокалорійними, всього 75 калорій на одне яйце, та й насичених жирів міститься зовсім небагато. Крім того, речовини, що містяться в яйцях, ефективно допомагають прокинутися. Що стосується тостів, то краще вибирати варіанти з борошна грубого помелу. Запити все це можна фруктовим або ж овочевим соком. 

Також можна в недільний день приготувати собі традиційний сніданок по-англійськи. Приготуйте собі щось на ваш розсуд, потім відваріть яйце, запечіть трохи бобів і томатів, приготовлених на грилі, посоліть все, налийте собі склянку соку на ваш розсуд і візьміть тост. Вийде цікава варіація на тему сніданку по-англійськи, яка буде і корисною, і дуже смачною. Адже з ранку себе балувати дуже важливо, це запорука хорошого настрою протягом усього вашого дня.