Як продукти впливають на настрій і самопочуттяЯк продукти впливають на настрій і самопочуття

Коли людина голодна - всі його помисли про їжу. Вони не виникали б, якби кожен харчувався збалансовано. У їжі повинні бути всі необхідні компоненти - протеїни, вуглеводи, жири.

Все це є в ковбасі. Без неї не обходиться жоден пікнік, без неї не вийде повноцінно перекусити. А якщо на бутерброді лежатиме ароматна ковбаса напівкопчена - настрій майже напевно покращиться.

Це відомий факт, що коли бракує певних речовин в організмі, змінюється і самопочуття людини. Дитина погано поводиться і вередує або виникає звідкись агресія або апатія - виявляється треба просто ввести в раціон селен, кадмій або бром - і все нормалізується.

Є ще певні правила, як треба харчуватися. Навіть деякі порушення здоров'я можна виправити просто скорегувавши харчування людини. 

Протеїни 

По іншому - білки. З них складається практично всі тканини людського організму, вони життєво необхідні. Їжа, багата білками, додає енергію, покращує зовнішній вигляд, допомагає впоратися з проблемами з пам'яттю. Щоб заповнити необхідну кількість протеїнів, треба їсти достатню кількість м'ясної їжі. Сюди ж входять і практично всі молочні страви. До їжі, багатої протеїнами належать і всі ковбасні вироби. У них, крім м'ясо, є молоко, молочні продукти.

Бувають протеїни і рослинного походження, вони точно також необхідні для здоров'я. Їх недолік часто викликає депресію. В багато видів ковбас додають екстракт рослинного білка.


Вуглеводи 

Чому людина, що перебуває в стані стресу найчастіше починає багато їсти? Просто вуглеводи - свого роду антидепресанти. Вони підвищують вироблення серотоніну, заспокоюють, викликають легку сонливість. 

Люди часто неправильно харчуються. Змішують їжу, багату вуглеводами і протеїнами і встають з-за столу, не відчуваючи припливу бадьорості Це відбувається від того, що заряд бадьорості, одержуваний людиною від білкової їжі зводиться практично нанівець вуглеводною. Щоб не помилитися в подальшому - багата вуглеводами їжа це все крупи, хліб, фрукти. Серед овочів рекордсменом буде картопля.

Як же бути? З'їжте спочатку, скажімо тарілку каші з салатом, а через час - яку-небудь м'ясну страву. 
Дуже багатий вуглеводами цукор. Можна сказати, що він сам складається з одних вуглеводів. Тому при наближенні депресії хорошим засобом проти неї стане чашка міцного солодкого чаю з лимоном - в "роботу" вступає ще й ароматерапія.


Жири 

Вони нас зігрівають, дають необхідний заряд бадьорості. Нестача жирів відразу позначається "на обличчі". Найчастіше люди уникають вживання в їжу багато жирів, побоюючись надлишків холестерину. Але натуральні жири потрібні людському організму, легко переробляються і не можуть викликати сильного його підвищення. Тому сміливо додавайте в свій раціон і масло, і яйця. 

В раціон не можна забувати включати горіхи - вони містять речовини, здатні виводити надлишки холестерину. А ще в них у великих кількостях міститься холін і селен. Ці речовини допомагають людині концентрувати увагу.

Жири потрібні не тільки тваринні, а й рослинні. Їх брак також впливає на загальний стан людини. 


У їжі все важливо 

Щоб їжа приносила якомога більше користі, важливо не тільки, щоб вона була добре збалансована. Необхідно так її зробити, щоб вона красиво виглядала на тарілці, приємно пахла. Наприклад нудного кольору молочну кашу можна посипати різноманітними ягодами - вона відразу придбає святковий і ошатний вигляд. Яєчню можна прикрасити зеленню, а якщо до неї ще покласти яку-небудь ковбасу - така страва нікого не залишить байдужим.

Якщо ж влаштувати пікнік, то там всяка їжа здасться смачною і привабливою. А щоб вийшов всіма улюблений ковбасний шашличок, варто купити ковбаски мисливські оптом, так вийде і дешевше і вигідніше. 
Як бачимо, їжа - це справа серйозна. Але надто серйозно до неї підходити теж не можна. Інакше ніколи не вдасться спробувати найнесподіваніші і смачні страви. В приготуванні їжі не можна відмовляти собі в задоволенні поекспериментувати з тими чи іншими продуктами. І якщо виходить із самих звичайних продуктів створити щось нове й оригінальне - настрій і самопочуття у вас гарантовано підвищиться.