Антистресовий раціон харчуванняАнтистресовий раціон харчування

Наше життя може бути кожного дня насичене стресом, ритм життя зараз такий, нікуди від цього, на жаль, нам не дітися. Але ми можемо якимось чином з цим боротися за допомогою збалансованої дієти. Адже продукти, які ми так або ж інакше вживаємо в їжу, прямо впливають на наше здоров'я. І тому треба якомога більш ретельно підбирати те, що ми їмо. Не варто ставитися до цього питання легковажно. Не можна, наприклад, купити шинку оптом і вважати, що це допоможе впоратися зі стресовими відчуттями. Але є продукти, які і правда допоможуть це зробити. Давайте спробуємо розібратися, що до них відноситься.

  • Мигдаль. Перший продукт, який допоможе у боротьбі зі стресом - це мигдаль. Багатство його компонентів дійсно забезпечує організм всіма необхідними інструментами, які допомагають побороти стрес і відчувати себе краще. Наприклад, там міститься рибофлавін, тобто вітамін В2, який разом магнієм, що тежприсутній у великій кількості, бере участь у виробництві серотоніну, а останній відомий тим, що ефективно регулює настрій і допомагає активним чином боротися зі стресом. Також там є цинк, який бореться з негативними ефектами стресу. З інших елементів можна виділити вітамін E, який є антиоксидантом, що ефективно руйнує наявні вільні радикали. Що найцікавіше, так це те, що достатньо вживати зовсім невелику кількість мигдалю, щоб дані елементи спрацювали, тому що в ньому є велика кількість жирів. Не потрібно думати, що це погано, тому що вони мононенасичені. Але якщо ви регулюєте їх кількість в їжі, не їсте побагато жирних продуктів, таких як, наприклад, м'ясні консерви, то будьте з цим уважні.
  • Риба. Вона прекрасно підходить при боротьбі зі стресом, тому що вітаміни групи B, які дуже позитивно діють на нервову систему, там містяться в досить значних кількостях. Зокрема, B6 бере участь в синтезі серотоніну, який є гормоном щастя. Коли не вистачає в організмі B12, це також є характерною причиною того, що у людини починається депресія, так що його дефіциту допускати ні в якому разі не можна.

  • Брокколі. Багатьох цікавить скільки коштує згущене молоко, адже після переживань і нервування хочеться солоденького. Але краще відмовитись від важкої їжі і віддати перевагу такому натуральному продукту, як брокколі. Адже тут також міститься чимало вітамінів групи B і фолієвої кислоти, яка допомагає боротися зі станом панічного страху, а також занепокоєнням і різними передумовами до депресії.
  • Цільнозернові продукти. Вуглеводи повинні надходити в організм у достатніх кількостях, тому що у них вплив дуже заспокійливий, що підвищує настрій. І саме цільнозернові продукти краще всього вживати, тому що, наприклад, звичайні хліб або цукор містять ті їх варіації, які є виключно простими, а тому дуже швидко засвоюються, викликають скачки рівня глюкози в крові, а це не дуже вже добре не тільки лише для настрою, але і для здоров'я взагалі. А хліб і макарони з цілісного зерна засвоюються довше, так само як довше і надходять в кров, тому й дія у них поступова і дуже навіть тривала.

  • Морські водорості. Ще один цінний продукт, тому що речовин, які дозволяють так або ж інакше боротися зі стресом, там є досить багато. І рибофлавін, і пантотенова кислота, і магній. Другий з цих елементів, коли його недостатньо, викликає також хронічну втому і недостатньо коректну роботу надниркових залоз, які виробляють такий потрібний нам адреналін.

  • Яловичина. Купуйте нежирну яловичину і готуйте її на грилі. Тоді ви зможете знизити вплив жирів на ваш організм. А ось залізо, вітаміни групи B і цинк будуть відмінним засобом проти негативного настрою під час стресових ситуацій.
  • Чорниця. Ми перераховували виключно цінні продукти, але жоден з них не був настільки солодким і десертним. Чорниця покликана виправити дану ситуацію. Там є безліч антиоксидантів і вітаміну C, а їх запаси так важливо компенсувати під час стресових ситуацій.